EasyCube_digital cleaning.tif

Raport trendów biurowych 2016

Nowy raport o trendach: higiena odgrywa decydującą rolę w zmieniającym się biurowym środowisku pracy

Firmy dążą do bardziej inteligentnych, zdrowszych i bardziej zrównoważonych rozwiązań, aby spełniać coraz wyższe oczekiwania pracowników. Zmieniające się podejście firm oznacza, że także zarządcy obiektów oraz firmy sprzątające muszą przeanalizować swoje dotychczasowe podejście do higieny w biurach. Siłą napędową tych zmian są obszary miejskie o dużym zagęszczeniu ludności oraz wysoka różnorodność firm i miejsc pracy. Aby zrozumieć zmiany w środowisku biurowym oraz ich wpływ na higienę i zarządzanie obiektami, opracowaliśmy Raport trendów biurowych. 


Tork_the flexible office_low_res.jpg

Biuro przyszłości – inteligentne, świadome i elastyczne

Raport powstał w oparciu o rozmowy z ekspertami ds. planowania powierzchni biur oraz kierownikami obiektów, a także ankietę pracowników biurowych z 17 dużych miast (m.in. Nowego Jorku, Szanghaju i Londynu). Raport zidentyfikował trzy trendy: coraz większą inteligencję, świadomość oraz elastyczność biur. Pracownicy mają coraz bogatszą wiedzę i oczekują więcej od swoich miejsc pracy. Łączność oraz nowe, elastyczne sposoby organizacji miejsca pracy umożliwiają rozwój w tej dziedzinie.


„Biura przeszły – i wciąż przechodzą – duże zmiany: od boksów po przestrzeń dedykowaną konkretnym działaniom. Zrozumienie kierunku tych zmian jest kluczem do zaoferowania rozwiązań, które spełnią potrzeby biur w niedalekiej przyszłości”, mówi Jenny Logenius, Global Brand Innovation Manager w SCA.

Nadchodzące szanse

Pracownicy oczekują namacalnych usprawnień, wywierając tym samym presję na pracodawców i obsługę budynków. Kierownicy rozumieją te oczekiwania i sami także pragną zapewniać zdrowe, zrównoważone i atrakcyjne środowiska pracy. Trend ten oznacza nowe szanse dla zarządców budynków oraz firm sprzątających. 

Ciekawostka

  • 4 na 10 pracowników zauważa puste dozowniki mydła i papieru toaletowego oraz twierdzi, że toalety nie zostały starannie wyczyszczone
  • 56% respondentów uważa, że przestrzega zasad higieny bardziej niż większość osób zatrudnionych w ich biurze
  • 65% pracowników biurowych przyznaje, że układ przestrzeni biura wpływa na relacje między pracownikami
 
Przeczytaj pełen Raport Tork o trendach biurowych tutaj

Biuro przyszłosci – inteligentne, świadome i elastyczne

6 ekspertów, 17 miast, 8,000 pracowników biur