EasyCube_connected cleaning.tif
Firmy sprzątające

Korzyści dla Twojego biznesu z nowoczesnego modelu sprzątania w oparciu o dane

30/07/2018

Firmy z branży sprzątającej chętnie wykorzystują nowe możliwości płynące z użytkowania nowoczesnej technologii. Ale od czego zacząć i jaki będzie rzeczywisty efekt? Odpowiedź dają wyniki najnowszych badań nad Tork EasyCube®, wiodącym na świecie oprogramowaniem do zarządzania sprzątaniem obiektów. Wykazano, że sprzątanie w oparciu o dane zmniejsza liczbę godzin poświęconych na pracę o co najmniej 20%, a dozowniki są uzupełniane na czas w 99%.

Branża usług sprzątających ma bardzo obiecujące prognozy ekonomiczne. Oczekuje się, że dochód tego sektora osiągnie 74 miliardy USD do 2022 roku, przy wzroście średnio o 6,2% każdego roku . Pomimo szybkiego wzrostu branży usług sprzątających, istnieją kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się zarówno duzi, jak i mali dostawcy. Trzy podstawowe z nich to: niskie marże, duża rotacja personelu i utrata klientów. Szacuje się, że firmy zajmujące się sprzątaniem tracą średnio do 55% klientów każdego roku . Przemysł sprzątający szuka nowych możliwości i rozwiązań, dlatego sprzątanie w oparciu o gromadzenie danych to konkretny przykład korzyści, jakie może przynieść Internet Rzeczy i zaawansowana łączność w sektorze usług dla obiektów.
 “Zastosowanie nowych technologii zarówno w celu wsparcia zarządzania obiektami, jak i tworzenia lepszych warunków pracy może stanowić najważniejsze wyzwanie dla specjalistów w tej dziedzinie.” – jak podaje Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) & International Facility Management Association (IFMA) .
 
Tork EasyCube™ to usługa w chmurze, która gromadzi w czasie rzeczywistym dane z połączonych urządzeń. Precyzyjne dane, dostępne w czytelnej aplikacji internetowej, pozwalają kierować personel sprzątający tam, gdzie jest rzeczywiście potrzebny. Czujniki w dozownikach Tork mierzą liczbę gości oraz poziom zużycia wkładów. Informacje uzyskane w aplikacji Tork EasyCube™ pozwalają wyeliminować rutynowe sprawdzanie pomieszczeń.
Tork EasyCube™ ma obecnie ponad 100 klientów – sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, 
w parkach rozrywki, centrach handlowych, a także budynkach biurowych i na lotniskach. Działania personelu sprzątającego opierają się na informacjach uzyskiwanych na bieżąco z Tork EasyCube™. Wyniki pokazują dwucyfrowy wzrost w zakresie wydajności pracowników i jakości czyszczenia:
• 24% mniej czynności sprzątających przy zwiększonej jakości poszczególnych działań 
• Co najmniej 20% godzin zaoszczędzonych dzięki sprzątaniu w oparciu o dane 
• W pełni uzupełnione dozowniki przez średnio 99% czasu 
 
"Jednym z najtrudniejszych wyzwań w branży sprzątającej jest obsługa obiektów o bardzo dużym natężeniu ruchu. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym umożliwia pracę w zupełnie nowy, bardziej inteligentny sposób. To rewolucja, której wartość można łatwo udowodnić"- mówi Anna Königson Koopmans, kierownik ds. marketingu europejskiego w firmie Tork Solutions.
Badania wykazują również, że w standardowym modelu sprzatania ok. 89 % kontroli dozowników jest zbędnych. Firma Microsoft rozumie znaczenie pozykiwania danych dotyczących utrzymania higieny w obiektach.
“Firmy obecnie działające na rynku nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie korzyści niesionych przez koncepcję Internetu Rzeczy. Jego odrzucenie oznaczałoby rezygnację z wartościowych rozwiązań w czasie, gdy wymagania klientów i konkurencja wyłącznie rosną.” - mówi Corine Schep, dyrektor ds. danych, sztucznej inteligencji, zaawansowanej analityki i Internetu Rzeczy na region EMEA w Microsoft
Sposób czyszczenia oparty na danych zmienia branżę sprzątającą
Opracowując i udoskonalając oprogramowanie do czyszczenia opartego na danych, Tork i Essity współpracują z ekspertami w dziedzinie rozwiązań cyfrowych - Kaj Storbacka, profesor ds. Rynków i strategii na Uniwersytecie w Auckland oraz Corine Schep, dyrektor ds. danych, sztucznej inteligencji, zaawansowanej analityki i Internetu Rzeczy na region EMEA w Microsoft pracują nad tym, aby nadal oferować innowacje i nowe rozwiązania o sprawdzonej wartości.
 
O Tork EasyCube™
• Tork EasyCube™  to usługa w chmurze, która gromadzi w czasie rzeczywistym dane z połączonych urządzeń 
• Czujniki w dozownikach Tork, liczniki gości i urządzenia gromadzące dane (DCU) mierzą liczbę gości oraz poziom zużycia wkładów.
• Tork EasyCube™ pozwala wyeliminować rutynowe sprawdzanie łazienek. Personel sprzątający może skupić się na łazienkach, które faktycznie wymagają interwencji.
• Konkretne dane ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji. Obserwując zużycie wkładów na osi czasu, kierownicy mogą podejmować trafne decyzje o zakupach i wymaganym budżecie.Kierownicy mogą także monitorować realizację KPI, zapewniając wysoką jakość usług sprzątania i niskie koszty.

Osoba kontaktowa

wnizio2.jpg
Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager
+48 605 131 815
wojciech.nizio@essity.com