Kobieta fotografuje iPhonem panoramę miasta.

Zrównoważony rozwój i wrażenia gości w hotelu idą w parze

Trendy w branży hotelarskiej wskazują, że zrównoważony rozwój nie jest obojętny przeciętnemu gościowi hotelowemu. Klienci hoteli dokonują coraz bardziej świadomych wyborów w domu i nie chcą, aby ich podróż lub pobyt w hotelu negatywnie odbiły się na środowisku. Zainteresowanie opcjami, które ograniczają ślad środowiskowy, w tym podczas pobytu w hotelu, stale rośnie. Mimo że wrażenia gościa stanowią zawsze główną troskę menedżerów, to zrównoważony rozwój też stał się powszechnym czynnikiem wyróżniającym. 
 
W jaki sposób podchodzisz do tej kwestii? Upewniając się, że goście zauważają i doceniają wartość swojego wyboru i pobytu w Twoim hotelu. Podając do wiadomości publicznej, jakie wybory w duchu zrównoważonego rozwoju zostały dokonane w Twoim obiekcie. Dzięki temu, że dzielisz się wysiłkiem z gośćmi, Twoi klienci zauważą, że ich wartości są zbieżne z Twoimi. 
 
 

Czy wiedziałeś o tym:

KrokiZrównoważonegoRozwoju_3200x1000.jpg  


Trzy proste kroki w duchu zrównoważonego rozwoju, które nie umkną uwadze gości

Dzięki małym działaniom w duchu zrównoważonego rozwoju można zyskać bardzo wiele. Ostatecznie to przecież dbałość o szczegóły sprawia, że goście czują się w swoich pokojach jak w domu. Oto trzy rzeczy, które można wprowadzić, i które zostaną zauważone przez gości dbających o ekologię, przyczyniając się do ich pozytywnego wrażenia z pobytu:

Polecane produkty

Źródła

1 Deloitte, Raport dotyczący branży hotelowej za 2015 r.
2 Booking.com, Raport dotyczący podróży w duchu zrównoważonego rozwoju za 2019 r.
3 Badanie 72 000 gości hotelu Hilton Badanie konsumenckie Hilton
4 Accor zobowiązuje się do całkowitego wyeliminowania do 2022 roku artykułów plastikowych jednorazowego użytku stosowanych podczas pobytu gości (komunikat prasowy)